3 Mayıs 2009 Pazar

23 Nisan

Gecikmelide olsa 23 Nisan fotoğraflarını sonunda yayımlayabiliyorum. Bu fotoğraflar hazırladığım üç oyundan biri olan 'Palyaço' adlı gösteriye ait. Köyde öğretmenlik yaptığım ve velilerin ekonomik düzeyleri çok yeterli olmadığı için bu gösterinin kıyafetlerini ben diktim ve kişi başı sadece 5 tl masraf yaptım. Dikiş dikmeyi bilmiyorum ama kendi kendi kendime öğrenmeye çaışıyorum. İşe önce palyaço pantolonlarını dikmekle başladım. Öğrencilerden birinin pantolonunu ikiye katladım ve gazete kağıdı üzerine kalıp çıkardım. Sonra pazardan parçası 1 tl olan kumaşlardan 3 tane aldım ve çıkardığım kalıbı kullanarak pantolonları diktim daha doğrusu dikmeye çalıştım çok profesyonel birşey olmadığı kesin :) Saçları içinde önce kahverengi iple sadece kafes yaparak tığla bir bere ördüm. Sonra 2 renk ip kullanarak püsküller kestim ve bere üzerindeki kafeslere taktım. Burunlarını yapmak için pinpon topunu ortadan ikiye kestim ve kırmızı pastel boyayla boyadım. Papyonlarını krepon kağıdından yaptım. Aslında pantolonların kumaşlarından papyon dikmeyi düşünüyordum ama vaktim kısıtlı olduğu için son gün kağıttan yaptım. İçlerinede beyaz tişörtle palyaço kyafetlerimiz 5 tl ye tamamlanmış oldu :)16 yorum:

 1. Öncelikle çabaların için ,bu kadar kısıtlı imkanlarla böyle güzel başarılara imza attığın için , canı gönülden, yürekten kutlarım seni.

  Çocuklar için çok güzel geçen bir gün olduğu gözlerinden belli.. allah yolunu açık etsin arkadaşım.

  YanıtlaSil
 2. canımm çok teşekkür ederim :)

  YanıtlaSil
 3. Ellerinize saglik ogretmenim cok guzel olmuslar. Allah muvaffak etsin.

  YanıtlaSil
 4. Teşekkürederim Nezihe ğretmenim :)

  YanıtlaSil
 5. Ne kadar guzel dikmissin ellerine saglik Nurcum..
  Buyuk ozveri senin yaptigin umarim kiymetini biliyorlardir...

  YanıtlaSil
 6. Canım teşekkür ederim :) sağolsun velilerimin hepsi çok iyi insanlar :)

  YanıtlaSil
 7. Sevgili Nur, seni tatktir ediyorum, ogretmen olmak ve sinirli imkanlarla harikalar yaratmakdir bu :))

  YanıtlaSil
 8. MoonSun merve teşekkür ederim sağolun :)

  YanıtlaSil
 9. böyle düşünceli olduğun için ne kadar gurur duydum anlatamam kimbilir o çocuklar nasıl da svindiler

  YanıtlaSil
 10. GeCe çok teşekkür ederim canım

  YanıtlaSil
 11. nur hanım öğrencileriniz için ne kadar özveride bulunmuşsunuz.dikiş bilmemenize rağmen çokta güze başarmışsınız.kısıtlı imkanlarlara yüzlerini güldürmüşsüsnüz eminim çocuklarda velilerde gösteriyi izleyenlerde çok memnun kalmışlardır sizi yürekten kutluyorum allah yardımcınız olsun

  YanıtlaSil
 12. Nur harikasın canım.eline,emeğine o güzel yüreğine sağlık.

  YanıtlaSil
 13. gelinck, GÖNÜLDENELE teşekkür derim sağolun :)

  YanıtlaSil