22 Ocak 2010 Cuma

İp Perdelerin Temizliği

Bu kadar aradan sonra seçtiğim konu ip perdelerin temizliği oldu :) Son zamanlarda okulun yoğun olması, kafama takılan bir problem (çok şükür bugün istediğim gibi sonuçlandı) tatilde boş olabilmek adına bu soğuk havada yapılan büyük temizlik nedeniyle bloga pek uğrayamadım. Temizlik hala bitmedi ama bugün son inşallah çok az işim kaldı :)
Dün salonun perdelerini yıkarken aklıma geldi çok kişinin ip perdelerin temizliğiyle alakalı soruları olduğu.. Ben dün ilk defa yıkadım ve çokta zor olmadı.
Öncelikle üzerindeki boncukları çıkardım. Sonra perdeyi ortada toplayarak ince çorapla bağladım. Normal ip belki yıkanırken kayar diye düşündüm.İnce çorap bağladığım yerde kaldı ve hiç çözülmedi. Benim kullandığım çorap siyah renkti ve makineyi çalıştırdıktan sonra acaba renk verir mi diye korktum ama çok şükür birşey olmadı. bağladıktan sonra kornişten çıkardım ve çamaşır torbalarına koyarak makineye attım.
Makineden çıktıktan sonra hemen astım ve ipleri kestim hiç birbirine karışmadı. boncuklarını tekrar astım.
Perdelerim tertemiz oldu salonum mis gibi koktu :)

4 yorum:

 1. Acikcasi ben cesaret edemezdim yikamaya, bana hep cok zahmetli gelmistir. Ama simdi okurken cok kolay geldi. Bu bilgiler isimize cok yarayacak tesekkurler. Temizlik icinde kolay gelsin... :)

  YanıtlaSil
 2. güzel bir fikir, paylaştığın için sağolasın nuur:)
  Aklımda olsun bende bu usulle yıkayayım...

  YanıtlaSil
 3. çamaşır torbalarını nereden aldınız?

  YanıtlaSil